Pavėsinės įrengimas: į ką atkreipti dėmesį?

Pavėsinės įrengimas: į ką atkreipti dėmesį?

Natūralu, jog sparčiai besikeičiančios dizaino tendencijos, meistrų tobulėjimas ir medžiagų paviršių apdailos būdų modernėjimas kasmet lemia stiprius pokyčius sodybose: prieš keletą metų statytos pavėsinės nė iš tolo neprilygsta šiandien kiemuose stovinčioms originalioms ir stilingoms, beveik jokios priežiūros nereikalaujančioms pavėsinėms. Ketinantiems prisijungti prie stilingą ir kokybišką pavėsinę savo kieme turinčiųjų grupės, pateikiame keletą naudingų patarimų.

Pavėsinės yra itin populiarus, tačiau sudėtingas statinys, kurį įrenginėjant svarbu atkreipti dėmesį į daugelį dalykų. Dėl šios priežasties labai svarbu pasirinkti tinkamus pavėsinių gamybos ir montavimo meistrus, nes tik profesionalai gali įrengti kokybišką, tvirtą ir daug metų eksploatuojamą pavėsinę. Taigi į ką atkreipti dėmesį, planuojant įsirengti pavėsinę?

Pirmiausiai, į vietą, kurioje ketinama įrengti pavėsinę. Pavėsinės įprastai montuojamos vietose, kuriose atsiveria gražiausias vaizdas – juk čia bus leidžiamas laisvalaikis su artimaisiais ir mėgaujamasi gamta. Tad kuo vaizdingesnis peizažas aplink, tuo jaukesnė ir malonesnė ši zona aktyviam ar pasyviam poilsiui.

Labai svarbu atkreipti dėmesį, ar pavėsinė ir namas yra viename lygyje. Juk daug paprasčiau be vargo vaikščioti pirmyn ir atgal, kai namo ir pavėsinės neskiria nuokalnė.

Vertėtų pagalvoti, ar pavėsinė bus statoma arčiau, ar toliau nuo namo. Pavėsinei esant greta namo, paprasčiau rengti šventę, nešioti įvairius daiktus ir maistą. Toliau namo statomos pavėsinės tarsi atskiria gyvenamąją ir poilsio/laisvalaikio zonas. Tokiu atveju neretai greta pavėsinės įrengiamas ir tvenkinys ar lauko baseinas.

Prieš statant pavėsinę, reikia nuspręsti, kokios formos, kokio dydžio ir stiliaus bus pavėsinė. Dažniausiai pavėsinės spalvos derinamos pagal bendrą eksterjerą, o konstrukcijos ir formos parenkamos pagal pavėsinės paskirtį. Jei tai bus tik priebėga nuo kritulių ir saulės, ko gero, bus pasirinktas paprastas minimalistinis variantas; jei čia bus nuolat leidžiamas laisvalaikis, stilius ir dydis taps pačiais svarbiausiais akcentais: tokiu atveju atskirai derinamos spalvos, formos, paviršiaus apdailos procesai ir t.t.; jei pavėsinė statoma transporto priemonei, dažniausiai stilius ypatingos reikšmės nevaidina, tačiau dydis vis dėlto lieka vienu svarbiausių rodiklių. Pavėsinių formos, dydžiai ir stilius – tai labai individualūs sprendimai, kuriuos geriausia aptarti su pavėsinių montavimo specialistais.